You are viewing the results for Eken cup 2015. View the current results for Eken cup 2018 here.

Latest results

Eken cup 2015 begins
End
13/6
14/6
15/6
16/6

Finals

  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
16062905 Tue 16/06 12:30 Tue 16/06 Konstgräs 35 B04 Slutspel A Final HK Silwing/Troja 20 - 6 Täby HBK 1      
16063105 Tue 16/06 12:30 Tue 16/06 Konstgräs 37 B04 Slutspel B Final Skuru IK 1 11 - 6 HC Kiffen 1      
16063006 Tue 16/06 13:10 Tue 16/06 Konstgräs 36 B03 Slutspel A Final Skogås HK 9 - 21 IF Swithiod HK      
16063206 Tue 16/06 13:10 Tue 16/06 Konstgräs 38 B03 Slutspel B Final BK-46 15 - 20 Dalarö SK      
16062907 Tue 16/06 13:50 Tue 16/06 Konstgräs 35 B02 Slutspel A Final HK Silwing/Troja 19 - 12 Skuru IK      
16063106 Tue 16/06 13:50 Tue 16/06 Konstgräs 37 B02 Slutspel B Final Põlva SK 16 - 8 Skogås HK      
16063008 Tue 16/06 14:30 Tue 16/06 Konstgräs 36 B01 Slutspel A Final Sollefteå HK 16 - 18 Tyresö Handboll      
16063208 Tue 16/06 14:30 Tue 16/06 Konstgräs 38 B01 Slutspel B Final HF ÅIFK 13 - 11 Vallentuna HK      
16062909 Tue 16/06 15:10 Tue 16/06 Konstgräs 35 B00 Slutspel A Final Enköpings HF 1 22 - 14 IFK Tumba HK      
16062003 Tue 16/06 13:10 Tue 16/06 Gubbängsfältet 20 B00 Slutspel B Final Viimsi HC 16 - 13 HC Kiffen      
16063010 Tue 16/06 15:50 Tue 16/06 Konstgräs 36 B98 Slutspel A Final Skuru IK 1 14 - 11 Sannadals SK 2      
16063210 Tue 16/06 15:50 Tue 16/06 Konstgräs 38 B98 Slutspel B Final Huddinge HK 18 - 11 Täby HBK      
16063005 Tue 16/06 12:30 Tue 16/06 Konstgräs 36 G04 Slutspel A Final Hanvikens SK Handboll 6 - 5 Huddinge HK 2      
16063205 Tue 16/06 12:30 Tue 16/06 Konstgräs 38 G04 Slutspel B Final Handens SK 5 - 4 Årsta AIK HF 1      
16062906 Tue 16/06 13:10 Tue 16/06 Konstgräs 35 G03 Slutspel A Final Skuru IK 1 15 - 16 Stockholmspolisens IF 2      
16062204 Tue 16/06 12:30 Tue 16/06 Gubbängsfältet 22 G03 Slutspel B Final Dicken IK 1 9 - 10 Dicken IK 2      
16063007 Tue 16/06 13:50 Tue 16/06 Konstgräs 36 G02 Slutspel A Final HK Silwing/Troja 16 - 14 Skuru IK 2      
16063207 Tue 16/06 13:50 Tue 16/06 Konstgräs 38 G02 Slutspel B Final IFK Tumba HK 1 12 - 3 Skogås HK      
16062908 Tue 16/06 14:30 Tue 16/06 Konstgräs 35 G01 Slutspel A Final Spårvägen HF 10 - 14 HK Silwing/Troja 1      
16062106 Tue 16/06 13:50 Tue 16/06 Gubbängsfältet 21 G01 Slutspel B Final Kyrkslätt IF 14 - 8 Skogås HK      
16063009 Tue 16/06 15:10 Tue 16/06 Konstgräs 36 G00 Slutspel A Final Sorunda IF 19 - 7 HK Silwing/Troja      
16063209 Tue 16/06 15:10 Tue 16/06 Konstgräs 38 G00 Slutspel B Final Westermalms IF HK 10 - 11 Rosersbergs IK      
16062910 Tue 16/06 15:50 Tue 16/06 Konstgräs 35 G98 Slutspel A Final Tyresö Handboll 6 - 15 Skogås HK      
16063107 Tue 16/06 15:50 Tue 16/06 Konstgräs 37 G98 Slutspel B Final Sollentuna HK 6 - 14 Enköpings HF      
14064306 Sun 14/06 13:40 Sun 14/06 Tele2 Arena 1 SM Slutspel A Final MP 17 - 19 Sollentuna HK      
14064301 Sun 14/06 09:40 Sun 14/06 Tele2 Arena 1 SOC Slutspel A Final Zliproad SC 14 - 9 Roslagen sol      
14064307 Sun 14/06 14:40 Sun 14/06 Tele2 Arena 1 SW Slutspel A Final Tyresö Handboll 22 - 16 GT Söder      
  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
16061805 Tue 16/06 12:20 Tue 16/06 Gubbängsfältet 18 B98 Slutspel B Semi final Huddinge HK 25 - 12 Spånga HK      
16061905 Tue 16/06 12:20 Tue 16/06 Gubbängsfältet 19 B98 Slutspel B Semi final IK Bolton 2 14 - 20 Täby HBK      
16062002 Tue 16/06 12:20 Tue 16/06 Gubbängsfältet 20 G98 Slutspel B Semi final Sollentuna HK 14 - 13 IFK Nyköping 1      
16062105 Tue 16/06 12:20 Tue 16/06 Gubbängsfältet 21 G98 Slutspel B Semi final Enköpings HF 14 - 7 Vallentuna HK      
16060104 Tue 16/06 11:40 Tue 16/06 Gubbängsfältet 01 B02 Slutspel B Semi final Skogås HK 14 - 6 Bollstanäs SK      
16060503 Tue 16/06 11:40 Tue 16/06 Gubbängsfältet 05 G02 Slutspel B Semi final HIFK Damhandboll 10 - 13 IFK Tumba HK 1      
16060603 Tue 16/06 11:40 Tue 16/06 Gubbängsfältet 06 G02 Slutspel B Semi final Huddinge HK 1 5 - 14 Skogås HK      
16060704 Tue 16/06 11:40 Tue 16/06 Gubbängsfältet 07 G02 Slutspel A Semi final IFK Tumba HK 2 8 - 12 Skuru IK 2      
16060804 Tue 16/06 11:40 Tue 16/06 Gubbängsfältet 08 G02 Slutspel A Semi final Sannadals SK 5 - 23 HK Silwing/Troja      
16060904 Tue 16/06 11:40 Tue 16/06 Gubbängsfältet 09 B02 Slutspel A Semi final HK Silwing/Troja 16 - 15 Åkersberga HK      
16061004 Tue 16/06 11:40 Tue 16/06 Gubbängsfältet 10 B02 Slutspel A Semi final Skuru IK 15 - 13 RP IF Linköping      
16061804 Tue 16/06 11:40 Tue 16/06 Gubbängsfältet 18 G00 Slutspel B Semi final Westermalms IF HK 10 - 9 Tyresö Handboll      
16061904 Tue 16/06 11:40 Tue 16/06 Gubbängsfältet 19 G00 Slutspel B Semi final Rosersbergs IK 17 - 16 Vallentuna HK      
16062104 Tue 16/06 11:40 Tue 16/06 Gubbängsfältet 21 B00 Slutspel B Semi final Skogås HK 6 - 16 HC Kiffen      
16062203 Tue 16/06 11:40 Tue 16/06 Gubbängsfältet 22 B02 Slutspel B Semi final Vallentuna HK 13 - 18 Põlva SK      
16062302 Tue 16/06 11:40 Tue 16/06 Gubbängsfältet 23 B00 Slutspel B Semi final Viimsi HC 14 - 8 Åkersberga HK      
16062904 Tue 16/06 11:40 Tue 16/06 Konstgräs 35 G98 Slutspel A Semi final Tyresö Handboll 16 - 7 IFK Tumba HK      
16063004 Tue 16/06 11:40 Tue 16/06 Konstgräs 36 B98 Slutspel A Semi final Skuru IK 1 14 - 13 BK-46      
16063104 Tue 16/06 11:40 Tue 16/06 Konstgräs 37 G98 Slutspel A Semi final Skogås HK 16 - 11 Spårvägen HF 1      
16063204 Tue 16/06 11:40 Tue 16/06 Konstgräs 38 B98 Slutspel A Semi final Skogås HK 9 - 10 Sannadals SK 2      
16060103 Tue 16/06 11:00 Tue 16/06 Gubbängsfältet 01 G03 Slutspel B Semi final Dicken IK 1 10 - 8 Spånga HK 1      
16060703 Tue 16/06 11:00 Tue 16/06 Gubbängsfältet 07 G03 Slutspel A Semi final Kärra HF 6 - 10 Skuru IK 1      
16060803 Tue 16/06 11:00 Tue 16/06 Gubbängsfältet 08 G03 Slutspel A Semi final Skogås HK Grön 7 - 16 Stockholmspolisens IF 2      
16060903 Tue 16/06 11:00 Tue 16/06 Gubbängsfältet 09 B03 Slutspel A Semi final IF Swithiod HK 13 - 11 HK Silwing/Troja      
16061003 Tue 16/06 11:00 Tue 16/06 Gubbängsfältet 10 B03 Slutspel A Semi final Skogås HK 15 - 8 Tyresö Handboll 2      
16061403 Tue 16/06 11:00 Tue 16/06 Gubbängsfältet 14 G04 Slutspel B Semi final Handens SK 9 - 3 Täby HBK      
16061503 Tue 16/06 11:00 Tue 16/06 Gubbängsfältet 15 G04 Slutspel B Semi final Årsta AIK HF 1 9 - 4 Älta IF      
16061603 Tue 16/06 11:00 Tue 16/06 Gubbängsfältet 16 B04 Slutspel B Semi final Vallentuna HK 4 - 7 Skuru IK 1      
16061703 Tue 16/06 11:00 Tue 16/06 Gubbängsfältet 17 B04 Slutspel B Semi final HC Kiffen 1 11 - 7 Tyresö Handboll 1      
16061803 Tue 16/06 11:00 Tue 16/06 Gubbängsfältet 18 B03 Slutspel B Semi final BK-46 13 - 9 Sjundeå IF      
16061903 Tue 16/06 11:00 Tue 16/06 Gubbängsfältet 19 B03 Slutspel B Semi final Skuru IK 1 15 - 16 Dalarö SK      
16062103 Tue 16/06 11:00 Tue 16/06 Gubbängsfältet 21 G03 Slutspel B Semi final AIK 1 5 - 7 Dicken IK 2      
16062903 Tue 16/06 11:00 Tue 16/06 Konstgräs 35 B00 Slutspel A Semi final Enköpings HF 1 16 - 15 Huddinge HK