Aktuelle Ergebnisse

Beginn der Eken cup 2018
Ende
16/6
17/6
18/6
19/6

Finals

Visa domare
  SpielNr. Zeit Spielort Sparte Runde Heim Ergebnis  Auswärts   Live  
19062904 Di 19/06 12:00 Di 19/06 Konstgräs 35 B05 Slutspel A Finale Täby Handboll 1 10 - 9 HK Silwing Troja      
19063104 Di 19/06 12:00 Di 19/06 Konstgräs 37 B05 Slutspel B Finale GT Söder Blå 8 - 14 Skuru IK 2      
19063005 Di 19/06 13:00 Di 19/06 Konstgräs 36 B04 Slutspel A Finale HK Silwing Troja 18 - 11 Täby Handboll 1      
19063205 Di 19/06 13:00 Di 19/06 Konstgräs 38 B04 Slutspel B Finale Tyresö Handboll 15 - 16 Hammarby IF HF      
19062906 Di 19/06 14:00 Di 19/06 Konstgräs 35 B03 Slutspel A Finale Tyresö Handboll 27 - 14 BK-46      
19063106 Di 19/06 14:00 Di 19/06 Konstgräs 37 B03 Slutspel B Finale Haninge HK 22 - 15 IK Bolton      
19063007 Di 19/06 15:00 Di 19/06 Konstgräs 36 B01 Slutspel A Finale Skuru IK PA 15 - 11 Vallentuna HK      
19063004 Di 19/06 12:00 Di 19/06 Konstgräs 36 G05 Slutspel A Finale Huddinge HK 1 18 - 5 HK Silwing Troja      
19063204 Di 19/06 12:00 Di 19/06 Konstgräs 38 G05 Slutspel B Finale Skuru IK 2 12 - 10 Sollentuna HK 2      
19062905 Di 19/06 13:00 Di 19/06 Konstgräs 35 G04 Slutspel A Finale IF Swithiod 9 - 6 Nödinge SK      
19063105 Di 19/06 13:00 Di 19/06 Konstgräs 37 G04 Slutspel B Finale Gustavsberg IF 2 2 13 - 11 Skogås HK      
19063006 Di 19/06 14:00 Di 19/06 Konstgräs 36 G03 Slutspel A Finale RP IF Linköping 1 16 - 12 RP IF Linköping 2      
19063206 Di 19/06 14:00 Di 19/06 Konstgräs 38 G03 Slutspel B Finale Skånela IF 14 - 16 Tyresö Handboll gul      
19062907 Di 19/06 15:00 Di 19/06 Konstgräs 35 G01 Slutspel A Finale Sannadals SK 11 - 13 IFK Tumba HK Vit      
19063107 Di 19/06 15:00 Di 19/06 Konstgräs 37 G01 Slutspel B Finale ÅRSTA AIK HF 8 - 10 Skuru IK 1      
17062911 So 17/06 16:20 So 17/06 Konstgräs 35 SM Slutspel A Finale Sannadals SK 9 - 12 Camise      
17062912 So 17/06 17:00 So 17/06 Konstgräs 35 SW Slutspel A Finale HK Silwing Troja 10 - 5 Lidingö SK      
16062909 Sa 16/06 15:00 Sa 16/06 Konstgräs 35 H&T Cup Slutspel A Finale Häggtuna HK/Sollentuna HK 18 - 2 Skuru IK      
Visa domare
  SpielNr. Zeit Spielort Sparte Runde Heim Ergebnis  Auswärts   Live  
19062903 Di 19/06 11:00 Di 19/06 Konstgräs 35 G01 Slutspel A Halbfinale IFK Tumba HK Vit 16 - 13 Skuru IK 3      
19063003 Di 19/06 11:00 Di 19/06 Konstgräs 36 G01 Slutspel A Halbfinale Skuru IK 2 12 - 13 Sannadals SK      
19063103 Di 19/06 11:00 Di 19/06 Konstgräs 37 G01 Slutspel B Halbfinale Skuru IK 1 7 - 6 Dalarö SK      
19063203 Di 19/06 11:00 Di 19/06 Konstgräs 38 G01 Slutspel B Halbfinale ÅRSTA AIK HF 11 - 8 Hammarby Handboll      
19062002 Di 19/06 10:20 Di 19/06 Gubbängsfältet 20 B03 Slutspel B Halbfinale Täby Handboll 13 - 18 Haninge HK      
19062102 Di 19/06 10:20 Di 19/06 Gubbängsfältet 21 G03 Slutspel B Halbfinale Tyresö Handboll gul 12 - 9 GT Söder      
19062202 Di 19/06 10:20 Di 19/06 Gubbängsfältet 22 B03 Slutspel B Halbfinale IK Bolton 20 - 18 Hammarby IF HF      
19062302 Di 19/06 10:20 Di 19/06 Gubbängsfältet 23 G03 Slutspel B Halbfinale Skånela IF 17 - 12 IK Bolton      
19062902 Di 19/06 10:20 Di 19/06 Konstgräs 35 G03 Slutspel A Halbfinale Stockholmspolisens IF 1 12 - 13 RP IF Linköping 2      
19063002 Di 19/06 10:20 Di 19/06 Konstgräs 36 B03 Slutspel A Halbfinale BK-46 14 - 12 IF Swithiod      
19063102 Di 19/06 10:20 Di 19/06 Konstgräs 37 G03 Slutspel A Halbfinale Pasvalio SM-Svalia 8 - 13 RP IF Linköping 1      
19063202 Di 19/06 10:20 Di 19/06 Konstgräs 38 B03 Slutspel A Halbfinale Tyresö Handboll 18 - 8 Skogås HK 1      
19062001 Di 19/06 09:40 Di 19/06 Gubbängsfältet 20 G04 Slutspel B Halbfinale Skogås HK 11 - 10 Hammarby Handboll      
19062101 Di 19/06 09:40 Di 19/06 Gubbängsfältet 21 B04 Slutspel B Halbfinale VästeråsIrsta HF 11 - 17 Hammarby IF HF      
19062201 Di 19/06 09:40 Di 19/06 Gubbängsfältet 22 G04 Slutspel B Halbfinale Lidingö SK Lidingö sk 9 - 10 Gustavsberg IF 2 2      
19062301 Di 19/06 09:40 Di 19/06 Gubbängsfältet 23 B04 Slutspel B Halbfinale Tyresö Handboll 15 - 10 Sollefteå Handbollsklubb      
19062901 Di 19/06 09:40 Di 19/06 Konstgräs 35 B04 Slutspel A Halbfinale HC Tallinn 13 - 17 Täby Handboll 1      
19063001 Di 19/06 09:40 Di 19/06 Konstgräs 36 G04 Slutspel A Halbfinale Tyresö Handboll 1 7 - 13 Nödinge SK      
19063101 Di 19/06 09:40 Di 19/06 Konstgräs 37 B04 Slutspel A Halbfinale HK Silwing Troja 16 - 10 HC Tallas      
19063201 Di 19/06 09:40 Di 19/06 Konstgräs 38 G04 Slutspel A Halbfinale IF Swithiod 17 - 14 Skuru IK 1      
19062000 Di 19/06 09:00 Di 19/06 Gubbängsfältet 20 B05 Slutspel B Halbfinale IK Bolton 1 12 - 14 GT Söder Blå      
19062100 Di 19/06 09:00 Di 19/06 Gubbängsfältet 21 G05 Slutspel B Halbfinale Spånga HK 1 5 - 12 Skuru IK 2      
19062200 Di 19/06 09:00 Di 19/06 Gubbängsfältet 22 B05 Slutspel B Halbfinale Skuru IK 2 15 - 8 Skogås HK S...tars Team05      
19062300 Di 19/06 09:00 Di 19/06 Gubbängsfältet 23 G05 Slutspel B Halbfinale Spånga HK 2 5 - 7 Sollentuna HK 2      
19062900 Di 19/06 09:00 Di 19/06 Konstgräs 35 G05 Slutspel A Halbfinale Kungsängens SK 1 10 - 12 HK Silwing Troja      
19063000 Di 19/06 09:00 Di 19/06 Konstgräs 36 B05 Slutspel A Halbfinale HK Silwing Troja 21 - 9 Tyresö Handboll P05 Svart      
19063100 Di 19/06 09:00 Di 19/06 Konstgräs 37 G05 Slutspel A Halbfinale IK Bolton 2 7 - 19 Huddinge HK 1      
19063200 Di 19/06 09:00 Di 19/06 Konstgräs 38 B05 Slutspel A Halbfinale Lidingö SK Röd 13 - 19 Täby Handboll 1      
18061414 Mo 18/06 18:20 Mo 18/06 Gubbängsfältet 14 G05 Slutspel B 1/4-Finale Spånga HK 1 14 - 10 EASTCON AG      
18061514 Mo 18/06 18:20 Mo 18/06 Gubbängsfältet 15 B04 Slutspel B 1/4-Finale Hammarby IF HF 12 - 9 IFK Tumba HK      
18061614 Mo 18/06 18:20 Mo 18/06 Gubbängsfältet 16 G05 Slutspel A 1/4-Finale Huddinge HK 2 6 - 10 Huddinge HK 1      
18061714 Mo 18/06 18:20 Mo 18/06 Gubbängsfältet 17 B05 Slutspel B 1/4-Finale HC Tallinn 3 7 - 10 Skogås HK S...tars Team05      
18061814 Mo 18/06 18:20 Mo 18/06 Gubbängsfältet 18 B05 Slutspel B 1/4-Finale IK Bolton 1 11 - 10 Tyresö Handboll P05 Röd