You are viewing the results for Eken cup 2018. View the current results for Eken cup 2019 here.



Saturday 16/6 (Day 1)

Show referees
  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
16060100 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 01 B06 Grp C Skriveri 19 - 17 Sannadals SK      
16060200 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 02 B07 Grp G Vallentuna HK 14 - 11 ÅRSTA AIK HF 2      
16060300 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 03 G07 Grp I AIK 6 - 16 HK Silwing Troja      
16060400 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 04 B07 Grp G Skuru IK 2 10 - 0 GT Söder      
16060500 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 05 B07 Grp C AIK 14 - 11 Huddinge HK Kings      
16060600 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 06 B07 Grp C Skånela IF 5 - 16 HC Tallas      
16060700 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 07 B06 Grp C ÅRSTA AIK HF 1 12 - 12 HC Tallinn 2      
16060800 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 08 G07 Grp I Skuru IK Vit 5 - 3 Sollentuna HK Handboll 1      
16060900 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 09 B07 Grp F Sannadals SK 6 - 8 ÅRSTA AIK HF 1      
16061000 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 10 B07 Grp F HC Tallinn 13 - 21 Skogås HK      
16061100 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 11 G06 Grp G Huddinge HK 3 15 - 19 Skuru IK 2      
16061200 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 12 G06 Grp G Vallentuna HK 8 - 9 IK Bolton Bolton Svart      
16061400 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 14 B04 Grp A IK Bolton 2 14 - 15 HK Cliff      
16061500 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 15 B05 Grp E Hammarby IF HF 2 13 - 7 GT Söder Blå      
16061600 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 16 B03 Grp B Haninge HK 17 - 10 HC Tallinn      
16061700 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 17 B05 Grp E HC Tallinn 1 20 - 5 ÅRSTA AIK HF 1      
16061800 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 18 B03 Grp B Tyresö Handboll 25 - 6 IK Bolton      
16061900 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 19 B05 Grp E Haninge HK 13 - 8 AIK      
16062000 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 20 B03 Grp B Skogås HK 1 21 - 13 Täby Handboll      
16062100 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 21 B04 Grp A Hammarby IF HF 13 - 10 IFK Tumba HK      
16062200 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 22 B04 Grp A AIK 14 - 15 Täby Handboll 1      
16062300 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 23 G05 Grp E AIK 20 - 5 Djurgårdshof IK      
16062400 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 24 G05 Grp E Skuru IK 2 10 - 15 Gustavsberg IF 2      
16062900 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Konstgräs 35 SW Grp A Vallentuna HK 14 - 2 Bornova/izmir bornova      
16063000 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Konstgräs 36 SW Grp A Gurraberg HK 2 1 - 18 Uppsala HK      
16063100 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Konstgräs 37 SW Grp B Gurrabergs HK 9 - 12 Tungelsta IF      
16063200 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Konstgräs 38 SW Grp B GT Söder 17 - 9 Westermalm HK      
16064700 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Mini 50 B08 Grp A HK Cliff Blå Finished Huddinge HK 1      
16062500 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Mini 51 B08 Grp A Sannadals SK Finished Tyresö Handboll 3      
16062600 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Mini 52 B09 Grp A IFK Tumba HK 2 Finished Skogås HK      
16062700 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Mini 53 B09 Grp A Hammarby IF HF Finished Huddinge HK 2      
16062800 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Mini 54 B08 Grp A HK Silwing Troja Vit Finished Haninge HK Vit      
16063300 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Mini 55 B09 Grp A IK Bolton 2 Finished Skuru IK P09      
16063400 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Mini 56 B08 Grp A HC Viimsi Finished IK Bolton 2      
16063500 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Mini 57 G09 Grp A Täby Handboll F10/11 Finished Huddinge HK 2      
16063800 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Mini 59 B09 Grp A HK Cliff 1 Finished ÅRSTA AIK HF      
16063900 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Mini 60 B08 Grp A Skånela IF 1 Finished Huddinge HK 3      
16064000 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Mini 61 B08 Grp A GT Söder Blå Finished AIK      
16064100 Sat 16/06 09:00 Sat 16/06 Mini 62 B08 Grp A Täby Handboll 1 Finished Skuru IK 2      
16060101 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 01 B06 Grp B IFK Tumba HK 1 11 - 6 HK Cliff Gul      
16060201 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 02 B06 Grp B HC Tallas 19 - 4 Tyresö Handboll      
16060301 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 03 B07 Grp A Skuru IK 1 15 - 5 Spånga HK Bromma      
16060401 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 04 B07 Grp A Ösmo Gif handboll 3 - 17 ÅRSTA AIK HF 3 P08      
16060501 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 05 B06 Grp D Skuru IK VIT 2 - 10 ÅRSTA AIK HF 2      
16060601 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 06 B06 Grp G Rosersbergs...sersberg IK 16 - 13 Huddinge HK      
16060701 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 07 G07 Grp C Kungsängens SK 1 7 - 11 Tyresö Handboll 2      
16060801 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 08 G07 Grp C Huddinge HK 1 18 - 3 IK Bolton      
16060901 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 09 G07 Grp A Haninge HK 2 4 - 13 ÅRSTA AIK HF 3      
16061001 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 10 G07 Grp A Huddinge HK 2 10 - 17 Tyresö Handboll 1      
16061101 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 11 G07 Grp D ÅRSTA AIK HF 2 18 - 8 Haninge HK 1      
16061201 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 12 B06 Grp D IFK Tumba HK 2 10 - 9 Spånga HK 1      
16061401 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 14 B05 Grp D Skuru IK 2 4 - 11 HC Tallas      
16061501 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 15 B05 Grp B ÅRSTA AIK HF 2 11 - 15 Skå IK      
16061601 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 16 B04 Grp B HK Silwing Troja 29 - 3 IK Bolton 1      
16061701 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 17 B05 Grp B HK Silwing Troja 20 - 6 Skriveri      
16061801 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 18 B04 Grp B HC Tallas 15 - 12 Sollentuna HK      
16061901 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 19 B05 Grp A HC Viimsi 10 - 24 GT Söder Vit      
16062001 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 20 B05 Grp B HC Tallinn 4 10 - 17 Hammarby IF HF 1      
16062101 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 21 B05 Grp C IK Bolton 2 10 - 13 Skuru IK 1      
16062201 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 22 B05 Grp C Sannadals SK 18 - 19 Åkersberga HK 1      
16062301 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 23 B05 Grp A Tyresö Handboll P05 Svart 16 - 8 Skogås HK S...tars Team05      
16062401 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 24 B05 Grp A HC Tallinn 2 17 - 23 IK Bolton 1      
16064801 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 25 B05 Grp C Spånga HK 7 - 11 HC Tallinn 3      
16062901 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Konstgräs 35 SM Grp A Norrtulls SK 13 - 11 Westermalm HK      
16063001 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Konstgräs 36 SM Grp A Matteuspojkarna 12 - 10 Huddinge HK      
16063101 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Konstgräs 37 B04 Grp B Skuru IK 1 8 - 12 Sollefteå Handbollsklubb      
16063201 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Konstgräs 38 B04 Grp B Tyresö Handboll 18 - 7 GT Söder      
16064701 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Mini 50 B09 Grp A IFK Tumba HK 1 Finished IF Swithiod Minicup B/G09      
16062501 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Mini 51 B09 Grp A Tyresö Handboll RÖD Finished AIK 1      
16062601 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Mini 52 B09 Grp A Värmdo IF Finished IK Bolton 1      
16062701 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Mini 53 G09 Grp A ÅRSTA AIK HF 1 Finished Skuru IK Skuru F09 lag3      
16062801 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Mini 54 G09 Grp A AIK 1 Finished Skuru IK Skuru F09 lag2      
16063301 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Mini 55 G09 Grp A Tyresö Handboll 2 Finished Sannadals SK      
16063401 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Mini 56 G09 Grp A Tyresö Handboll 1 Finished GT Söder Blå      
16063501 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Mini 57 G09 Grp A AIK 2 Finished IFK Tumba HK      
16063700 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Mini 58 G09 Grp A Huddinge HK 1 Finished IK Bolton 2      
16063801 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Mini 59 G09 Grp A Spårvägen HF F09 Finished Haninge HK 2      
16063901 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Mini 60 G09 Grp A Täby Handboll Finished GT Söder Vit      
16064001 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Mini 61 G09 Grp A Hammarby IF HF Grön Finished Haninge HK 1      
16064101 Sat 16/06 09:40 Sat 16/06 Mini 62 G09 Grp A IK Bolton 1 Finished Älta IF      
16060202 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 02 G07 Grp I HK Silwing Troja 16 - 8 IFK Tumba HK 3      
16060302 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 03 B07 Grp C HC Tallas 12 - 7 AIK      
16060402 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 04 G07 Grp I Sollentuna HK Handboll 1 15 - 12 AIK      
16060502 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 05 B07 Grp G ÅRSTA AIK HF 2 2 - 19 Skuru IK 2      
16060602 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 06 B07 Grp G GT Söder 7 - 17 HC Viimsi      
16060702 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 07 G06 Grp G Skuru IK 2 11 - 8 IK Bolton Bolton Svart      
16060802 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 08 B06 Grp C Sannadals SK 8 - 21 HK Silwing Troja      
16060902 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 09 B06 Grp C HC Tallinn 2 10 - 13 Skriveri      
16061002 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 10 G07 Grp D Sollentuna HK Handboll 2 6 - 9 GT Söder      
16061102 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 11 B07 Grp F ÅRSTA AIK HF 1 7 - 10 Westermalm HK Westermalm      
16061202 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 12 B07 Grp F Skogås HK 16 - 9 Sannadals SK      
16061402 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 14 G03 Grp B IK Baltichov 10 - 9 Spånga HK 2      
16061502 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 15 B04 Grp C Spånga HK 7 - 14 Huddinge HK      
16061602 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 16 B04 Grp C HC Tallinn 30 - 12 HK Ceres      
16061702 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 17 B04 Grp C Täby Handboll 2 13 - 9 ÅRSTA AIK HF      
16061802 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 18 B05 Grp D Tyresö Handboll P05 Röd 9 - 17 Täby Handboll 1      
16061902 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 19 G03 Grp C Skånela IF 9 - 10 Tyresö Handboll röd      
16062002 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 20 B05 Grp D HK Cliff 17 - 14 ÅRSTA AIK HF 3      
16062102 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 21 B03 Grp C Westermalm IF HK P03 9 - 15 Skogås HK 2      
16062202 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 22 B03 Grp C Skuru IK 12 - 7 Hammarby IF HF      
16062302 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 23 G03 Grp C Stockholmspolisens IF 1 20 - 5 GT Söder      
16062402 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 24 G03 Grp C RP IF Linköping 2 16 - 11 Pasvalio SM-Svalia      
16064802 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Gubbängsfältet 25 B04 Grp C VästeråsIrsta HF 11 - 8 Skuru IK Skuru IK 2      
16062902 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Konstgräs 35 H&T Cup Grp A Häggtuna HK/Sollentuna HK 19 - 5 Skuru IK      
16063002 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Konstgräs 36 G01 Grp B Skå IK SKÅ IK 12 - 10 Spånga HK      
16063102 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Konstgräs 37 G01 Grp B Skuru IK 2 19 - 18 Skuru IK 3      
16063202 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Konstgräs 38 G01 Grp B ÅRSTA AIK HF 15 - 13 Dalarö SK      
16064702 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Mini 50 B08 Grp A Hammarby IF HF P09 Finished AIK      
16062502 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Mini 51 B09 Grp A IK Bolton 2 Finished GT Söder Blå      
16062602 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Mini 52 B08 Grp A Täby Handboll 1 Finished HC Viimsi      
16062702 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Mini 53 B09 Grp A Hammarby IF HF Finished Skuru IK P09      
16063302 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Mini 55 B08 Grp A GT Söder Blå Finished HC Tallinn 2      
16063402 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Mini 56 B08 Grp A IK Bolton 2 Finished Tyresö Handboll 2      
16063502 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Mini 57 B09 Grp A Huddinge HK 1 Finished Hammarby IF HF P09      
16063701 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Mini 58 B09 Grp A Skogås HK Finished HK Cliff P10      
16063802 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Mini 59 G09 Grp A Huddinge HK 2 Finished Skuru IK Skuru F09 lag1      
16063902 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Mini 60 G09 Grp A Hammarby handboll gul Finished Handens SK      
16064002 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Mini 61 B08 Grp A Huddinge HK 3 Finished Tyresö Handboll 3      
16064102 Sat 16/06 10:20 Sat 16/06 Mini 62 B08 Grp A Skånela IF 1 Finished Skuru IK 2      
16060103 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 01 B06 Grp D Spånga HK 1 7 - 7 Skuru IK VIT      
16060203 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 02 B06 Grp D ÅRSTA AIK HF 2 18 - 8 IFK Tumba HK 2      
16060303 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 03 B07 Grp A ÅRSTA AIK HF 3 P08 3 - 16 Skuru IK 1      
16060403 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 04 B06 Grp B HK Cliff Gul 10 - 20 HC Tallas      
16060503 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 05 B06 Grp B Tyresö Handboll 7 - 16 IFK Tumba HK 1      
16060603 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 06 G06 Grp B Djurgårdshof IK 6 - 10 Tyresö Handboll 2      
16060703 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 07 G07 Grp C IK Bolton 12 - 15 Kungsängens SK 1      
16060803 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 08 B07 Grp A Spånga HK Bromma 11 - 4 Ösmo Gif handboll      
16060903 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 09 G07 Grp C Tyresö Handboll 2 9 - 13 Huddinge HK 1      
16061003 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 10 B06 Grp G Huddinge HK 14 - 23 Hammarby Handboll      
16061103 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 11 G07 Grp A Tyresö Handboll 1 15 - 12 Haninge HK 2      
16061203 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 12 G07 Grp A ÅRSTA AIK HF 3 14 - 6 Huddinge HK 2      
16061403 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 14 B05 Grp E AIK 8 - 27 Vallentuna HK      
16061503 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 15 B03 Grp B Tyresö Handboll 19 - 15 Skogås HK 1      
16061603 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 16 G05 Grp A Skuru IK 1 12 - 6 Stockholmspolisens IF      
16061703 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 17 B03 Grp B Täby Handboll 14 - 15 Åkersberga HK      
16061803 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 18 G03 Grp B Lidingö SK 1Röd 15 - 11 Tyresö Handboll gul      
16062003 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 20 G03 Grp B IK Bolton 12 - 13 Spånga HK 1      
16062103 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 21 G05 Grp E Skuru IK 2 14 - 18 AIK      
16062203 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 22 B03 Grp B Haninge HK 20 - 13 IK Bolton      
16062303 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 23 B04 Grp A Hammarby IF HF 20 - 17 IK Bolton 2      
16064803 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Gubbängsfältet 25 B04 Grp A Täby Handboll 1 22 - 6 HK Cliff      
16062903 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Konstgräs 35 SW Grp B Westermalm HK 9 - 14 Gurrabergs HK      
16063003 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Konstgräs 36 SW Grp B Tungelsta IF 4 - 15 GT Söder      
16063103 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Konstgräs 37 SW Grp A Bornova/izmir bornova 7 - 11 Sannadals SK      
16063203 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Konstgräs 38 SW Grp A Uppsala HK 14 - 4 Vallentuna HK      
16064703 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Mini 50 G09 Grp A Tyresö Handboll 2 Finished IFK Tumba HK      
16062503 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Mini 51 B09 Grp A AIK 2 Finished IK Bolton 1      
16062603 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Mini 52 G09 Grp A Skuru IK Skuru F09 lag3 Finished AIK 2      
16062703 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Mini 53 G09 Grp A Täby Handboll Finished IK Bolton 2      
16063303 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Mini 55 B08 Grp A Haninge HK Vit Finished ÅRSTA AIK HF 2      
16063403 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Mini 56 G09 Grp A Skuru IK Skuru F09 lag2 Finished Haninge HK 2      
16063503 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Mini 57 B09 Grp A AIK 1 Finished IF Swithiod Minicup B/G09      
16063702 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Mini 58 G09 Grp A Tyresö Handboll 1 Finished Hammarby IF HF Grön      
16063803 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Mini 59 G09 Grp A Sannadals SK Finished AIK 1      
16063903 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Mini 60 G09 Grp A GT Söder Blå Finished Spårvägen HF F09      
16064003 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Mini 61 G09 Grp A ÅRSTA AIK HF 1 Finished Huddinge HK 1      
16064103 Sat 16/06 11:00 Sat 16/06 Mini 62 G09 Grp A Täby Handboll F10/11 Finished GT Söder Vit      
16060204 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 02 B07 Grp F Westermalm HK Westermalm 17 - 14 HC Tallinn      
16060304 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 03 G07 Grp I IFK Tumba HK 3 8 - 8 Skuru IK Vit      
16060404 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 04 B07 Grp F ÅRSTA AIK HF 1 14 - 13 Skogås HK      
16060504 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 05 G06 Grp B Huddinge HK 2 16 - 5 Skriveri      
16060604 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 06 B07 Grp G GT Söder 10 - 4 ÅRSTA AIK HF 2      
16060704 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 07 B07 Grp C Huddinge HK Kings 5 - 8 HC Tallas      
16060804 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 08 B07 Grp G HC Viimsi 19 - 10 Vallentuna HK      
16060904 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 09 G06 Grp G IK Bolton Bolton Svart 11 - 11 Huddinge HK 3      
16061004 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 10 B06 Grp C HK Silwing Troja 25 - 5 ÅRSTA AIK HF 1      
16061104 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 11 G07 Grp D GT Söder 1 - 13 ÅRSTA AIK HF 2      
16061204 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 12 G07 Grp D Haninge HK 1 13 - 11 Sollentuna HK Handboll 2      
16061300 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 13 B06 Grp F HC Tallinn 1 23 - 7 Åkersberga HK      
16061404 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 14 B05 Grp C Åkersberga HK 1 21 - 13 IK Bolton 2      
16061504 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 15 B05 Grp A IK Bolton 1 14 - 22 Tyresö Handboll P05 Svart      
16061604 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 16 B05 Grp B Hammarby IF HF 1 18 - 10 ÅRSTA AIK HF 2      
16061704 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 17 B05 Grp A Skogås HK S...tars Team05 23 - 10 HC Viimsi      
16061804 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 18 B04 Grp B Skuru IK 1 17 - 15 Sollentuna HK      
16061904 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 19 B05 Grp B Skriveri 19 - 13 HC Tallinn 4      
16062004 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 20 G05 Grp A Spånga HK 1 15 - 10 ÅRSTA AIK HF      
16062204 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 22 B05 Grp C Skuru IK 1 14 - 11 Spånga HK      
16062304 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 23 B04 Grp B Tyresö Handboll 14 - 24 HC Tallas      
16062403 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 24 B04 Grp B IK Bolton 1 10 - 15 Sollefteå Handbollsklubb      
16064804 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Gubbängsfältet 25 B04 Grp B HK Silwing Troja 26 - 5 GT Söder      
16062904 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Konstgräs 35 H&T Cup Grp A Sorunda IF 2 - 8 Häggtuna HK/Sollentuna HK      
16063104 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Konstgräs 37 SM Grp A Huddinge HK 18 - 9 Norrtulls SK      
16063204 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Konstgräs 38 SM Grp A Westermalm HK 9 - 11 Matteuspojkarna      
16064704 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Mini 50 B08 Grp A HK Silwing Troja Vit Finished Tyresö Handboll 2      
16062504 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Mini 51 B08 Grp A Sannadals SK Finished HC Tallinn 2      
16062604 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Mini 52 B08 Grp A HC Viimsi Finished HK Cliff Blå      
16062704 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Mini 53 B08 Grp A Huddinge HK 1 Finished Hammarby IF HF P09      
16062802 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Mini 54 B09 Grp A Tyresö Handboll RÖD Finished HK Cliff P10      
16063304 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Mini 55 B09 Grp A GT Söder Blå Finished ÅRSTA AIK HF      
16063404 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Mini 56 B09 Grp A IK Bolton 2 Finished Huddinge HK 2      
16063504 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Mini 57 B09 Grp A Huddinge HK 1 Finished Värmdo IF      
16063703 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Mini 58 G09 Grp A Handens SK Finished Huddinge HK 2      
16063804 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Mini 59 B09 Grp A IFK Tumba HK 2 Finished Hammarby IF HF      
16063904 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Mini 60 B09 Grp A IFK Tumba HK 1 Finished HK Cliff 1      
16064004 Sat 16/06 11:40 Sat 16/06 Mini 61 G09 Grp A