Detta är resultaten från Eken cup 2018. Se de senaste resultaten från Eken cup 2019 här.

Boys 04

Grupp C

    Lag # V O F +/-    
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad
  4. Gjorda mål
  5. Lottning
  6. Målskillnad (inbördes möten)
  7. Gjorda mål (inbördes möten)
1. HC Tallinn 7 6 1 0 134 - 83 (51) 13
2. Täby Handboll 2 7 6 0 1 102 - 72 (30) 12
3. Huddinge HK 7 5 1 1 105 - 72 (33) 11
4. Skuru IK Skuru IK 2 7 3 0 4 102 - 102 (0) 6
5. ÅRSTA AIK HF 7 3 0 4 80 - 80 (0) 6
6. Spånga HK 7 2 0 5 85 - 101 (-16) 4
7. VästeråsIrsta HF 7 2 0 5 71 - 95 (-24) 4
8. HK Ceres 7 0 0 7 69 - 143 (-74) 0
V = Vunna, O = Oavgjorda, F = Förlorade,
# = Spelade matcher, +/- = Mål, P = Poäng



Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
16061602 lö 16/06 10:20 lö 16/06 Gubbängsfältet 16 HC Tallinn 30 - 12 HK Ceres      
16061502 lö 16/06 10:20 lö 16/06 Gubbängsfältet 15 Spånga HK 7 - 14 Huddinge HK      
16061702 lö 16/06 10:20 lö 16/06 Gubbängsfältet 17 Täby Handboll 2 13 - 9 ÅRSTA AIK HF      
16064802 lö 16/06 10:20 lö 16/06 Gubbängsfältet 25 VästeråsIrsta HF 11 - 8 Skuru IK Skuru IK 2      
16062005 lö 16/06 12:20 lö 16/06 Gubbängsfältet 20 HK Ceres 10 - 16 ÅRSTA AIK HF      
16062405 lö 16/06 13:00 lö 16/06 Gubbängsfältet 24 VästeråsIrsta HF 8 - 18 Huddinge HK      
16061706 lö 16/06 13:00 lö 16/06 Gubbängsfältet 17 Täby Handboll 2 17 - 9 Spånga HK      
16064806 lö 16/06 13:00 lö 16/06 Gubbängsfältet 25 Skuru IK Skuru IK 2 19 - 26 HC Tallinn      
17061501 sö 17/06 09:40 sö 17/06 Gubbängsfältet 15 Skuru IK Skuru IK 2 12 - 15 Huddinge HK      
17062401 sö 17/06 09:40 sö 17/06 Gubbängsfältet 24 VästeråsIrsta HF 9 - 18 Täby Handboll 2      
17061401 sö 17/06 09:40 sö 17/06 Gubbängsfältet 14 HK Ceres 10 - 21 Spånga HK      
17061601 sö 17/06 09:40 sö 17/06 Gubbängsfältet 16 HC Tallinn 14 - 9 ÅRSTA AIK HF      
17061404 sö 17/06 11:40 sö 17/06 Gubbängsfältet 14 ÅRSTA AIK HF 13 - 8 Spånga HK      
17061704 sö 17/06 11:40 sö 17/06 Gubbängsfältet 17 Huddinge HK 12 - 12 HC Tallinn      
17064804 sö 17/06 11:40 sö 17/06 Gubbängsfältet 25 Skuru IK Skuru IK 2 10 - 17 Täby Handboll 2      
17061904 sö 17/06 11:40 sö 17/06 Gubbängsfältet 19 HK Ceres 5 - 14 VästeråsIrsta HF      
17064807 sö 17/06 13:40 sö 17/06 Gubbängsfältet 25 Skuru IK Skuru IK 2 21 - 12 HK Ceres      
17061707 sö 17/06 13:40 sö 17/06 Gubbängsfältet 17 HC Tallinn 20 - 11 Spånga HK      
17063208 sö 17/06 14:20 sö 17/06 Konstgräs 38 ÅRSTA AIK HF 13 - 8 VästeråsIrsta HF      
17063209 sö 17/06 15:00 sö 17/06 Konstgräs 38 Huddinge HK 10 - 11 Täby Handboll 2      
18062002 må 18/06 10:20 må 18/06 Gubbängsfältet 20 Täby Handboll 2 9 - 17 HC Tallinn      
18061402 må 18/06 10:20 må 18/06 Gubbängsfältet 14 ÅRSTA AIK HF 10 - 15 Skuru IK Skuru IK 2      
18061502 må 18/06 10:20 må 18/06 Gubbängsfältet 15 Spånga HK 18 - 10 VästeråsIrsta HF      
18061702 må 18/06 10:20 må 18/06 Gubbängsfältet 17 Huddinge HK 24 - 12 HK Ceres      
18061905 må 18/06 12:20 må 18/06 Gubbängsfältet 19 Spånga HK 11 - 17 Skuru IK Skuru IK 2      
18061805 må 18/06 12:20 må 18/06 Gubbängsfältet 18 Täby Handboll 2 17 - 8 HK Ceres      
18063005 må 18/06 12:20 må 18/06 Konstgräs 36 HC Tallinn 15 - 11 VästeråsIrsta HF      
18062305 må 18/06 12:20 må 18/06 Gubbängsfältet 23 Huddinge HK 12 - 10 ÅRSTA AIK HF