Detta är resultaten från Eken cup 2019. Se de senaste resultaten från Eken cup 2021 här.

Boys 02

Grupp A

    Lag # V O F +/-    
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad
  4. Gjorda mål
  5. Lottning
  6. Målskillnad (inbördes möten)
  7. Gjorda mål (inbördes möten)
  IF Swithiod 7 6 1 0 133 - 60 (73) 13
2. Skogås HK 7 6 1 0 97 - 69 (28) 13
  Hammarby Handboll 7 5 0 2 100 - 85 (15) 10
4. HK Cliff 7 3 0 4 78 - 90 (-12) 6
5. Skuru IK 7 2 1 4 88 - 108 (-20) 5
  Årsta AIK HF 2 7 2 1 4 74 - 100 (-26) 5
7. Årsta AIK HF 1 7 2 0 5 77 - 109 (-32) 4
  Åkersberga HK 7 0 0 7 74 - 100 (-26) 0
V = Vunna, O = Oavgjorda, F = Förlorade,
# = Spelade matcher, +/- = Mål, P = Poäng


Matcher

Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
15063103 lö 15/06 11:00 lö 15/06 Konstgräs 37 B02 Grp A Skuru IK 14 - 18 Hammarby Handboll    
15063004 lö 15/06 11:40 lö 15/06 Konstgräs 36 B02 Grp A HK Cliff 10 - 11 Årsta AIK HF 1    
15063104 lö 15/06 11:40 lö 15/06 Konstgräs 37 B02 Grp A Åkersberga HK 8 - 18 Skogås HK    
15063204 lö 15/06 11:40 lö 15/06 Konstgräs 38 B02 Grp A Årsta AIK HF 2 9 - 22 IF Swithiod    
15062911 lö 15/06 16:20 lö 15/06 Konstgräs 35 B02 Grp A HK Cliff 7 - 19 IF Swithiod    
15063011 lö 15/06 16:20 lö 15/06 Konstgräs 36 B02 Grp A Årsta AIK HF 1 10 - 20 Hammarby Handboll    
15063111 lö 15/06 16:20 lö 15/06 Konstgräs 37 B02 Grp A Skuru IK 14 - 13 Åkersberga HK    
15063211 lö 15/06 16:20 lö 15/06 Konstgräs 38 B02 Grp A Skogås HK 14 - 10 Årsta AIK HF 2    
15062915 lö 15/06 19:00 lö 15/06 Konstgräs 35 B02 Grp A Årsta AIK HF 2 16 - 16 Skuru IK    
15063015 lö 15/06 19:00 lö 15/06 Konstgräs 36 B02 Grp A Skogås HK 14 - 11 HK Cliff    
15063115 lö 15/06 19:00 lö 15/06 Konstgräs 37 B02 Grp A Hammarby Handboll 16 - 12 Åkersberga HK    
15063215 lö 15/06 19:00 lö 15/06 Konstgräs 38 B02 Grp A IF Swithiod 24 - 9 Årsta AIK HF 1    
16062203 sö 16/06 11:00 sö 16/06 Gubbängsfältet 22 B02 Grp A Åkersberga HK 9 - 10 Årsta AIK HF 1    
16062904 sö 16/06 11:40 sö 16/06 Konstgräs 35 B02 Grp A IF Swithiod 10 - 10 Skogås HK    
16063004 sö 16/06 11:40 sö 16/06 Konstgräs 36 B02 Grp A HK Cliff 15 - 14 Skuru IK    
16063104 sö 16/06 11:40 sö 16/06 Konstgräs 37 B02 Grp A Hammarby Handboll 18 - 10 Årsta AIK HF 2    
16063208 sö 16/06 14:20 sö 16/06 Konstgräs 38 B02 Grp A Årsta AIK HF 1 14 - 15 Skogås HK    
16063009 sö 16/06 15:00 sö 16/06 Konstgräs 36 B02 Grp A Hammarby Handboll 16 - 10 HK Cliff    
16063109 sö 16/06 15:00 sö 16/06 Konstgräs 37 B02 Grp A IF Swithiod 21 - 5 Skuru IK    
16063209 sö 16/06 15:00 sö 16/06 Konstgräs 38 B02 Grp A Åkersberga HK 7 - 8 Årsta AIK HF 2    
17063101 må 17/06 10:20 må 17/06 Konstgräs 37 B02 Grp A HK Cliff 13 - 10 Åkersberga HK    
17062903 må 17/06 11:00 må 17/06 Konstgräs 35 B02 Grp A Årsta AIK HF 2 15 - 11 Årsta AIK HF 1    
17063003 må 17/06 11:00 må 17/06 Konstgräs 36 B02 Grp A IF Swithiod 16 - 5 Hammarby Handboll    
17063202 må 17/06 11:00 må 17/06 Konstgräs 38 B02 Grp A Skuru IK 9 - 13 Skogås HK    
17062908 må 17/06 14:20 må 17/06 Konstgräs 35 B02 Grp A Årsta AIK HF 1 12 - 16 Skuru IK    
17063008 må 17/06 14:20 må 17/06 Konstgräs 36 B02 Grp A Åkersberga HK 15 - 21 IF Swithiod    
17063107 må 17/06 14:20 må 17/06 Konstgräs 37 B02 Grp A Skogås HK 13 - 7 Hammarby Handboll    
17063206 må 17/06 14:20 må 17/06 Konstgräs 38 B02 Grp A Årsta AIK HF 2 6 - 12 HK Cliff    
18061903 ti 18/06 11:00 ti 18/06 Gubbängsfältet 19 B02 Slutspel B Årsta AIK HF 2 12 - 11 Årsta AIK HF 1    
18062003 ti 18/06 11:00 ti 18/06 Gubbängsfältet 20 B02 Slutspel B Skuru IK 11 - 13 Åkersberga HK    
18062903 ti 18/06 11:00 ti 18/06 Konstgräs 35 B02 Slutspel A IF Swithiod 19 - 4 HK Cliff    
18063003 ti 18/06 11:00 ti 18/06 Konstgräs 36 B02 Slutspel A Skogås HK 9 - 10 Hammarby Handboll    
18062907 ti 18/06 15:00 ti 18/06 Konstgräs 35 B02 Slutspel A IF Swithiod 15 - 5 Hammarby Handboll    
18063107 ti 18/06 15:00 ti 18/06 Konstgräs 37 B02 Slutspel B Åkersberga HK 14 - 7 Årsta AIK HF 2