Detta är resultaten från Eken cup 2019. Se de senaste resultaten från Eken cup 2021 här.

Boys 05

Grupp E

    Lag # V O F +/-    
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad
  4. Gjorda mål
  5. Lottning
  6. Målskillnad (inbördes möten)
  7. Gjorda mål (inbördes möten)
  Åkersberga HK 6 6 0 0 108 - 62 (46) 12
  Tyresö Handboll Röd 6 4 1 1 111 - 68 (43) 9
3. HC Tallinn /Mustamäe 6 3 1 2 101 - 102 (-1) 7
4. Sannadals SK 6 3 0 3 105 - 104 (1) 6
5. Årsta AIK HF 2 6 2 0 4 84 - 101 (-17) 4
6. Haninge HK Vit 6 2 0 4 99 - 116 (-17) 4
7. Sjundeå IF 6 0 0 6 59 - 114 (-55) 0
V = Vunna, O = Oavgjorda, F = Förlorade,
# = Spelade matcher, +/- = Mål, P = Poäng



Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
15062902 lö 15/06 10:20 lö 15/06 Konstgräs 35 Åkersberga HK 19 - 14 Sannadals SK    
15062402 lö 15/06 10:20 lö 15/06 Gubbängsfältet 24 Tyresö Handboll Röd 23 - 10 Haninge HK Vit    
15064802 lö 15/06 10:20 lö 15/06 Gubbängsfältet 25 Årsta AIK HF 2 14 - 19 HC Tallinn /Mustamäe    
15062906 lö 15/06 13:00 lö 15/06 Konstgräs 35 Haninge HK Vit 21 - 16 Sannadals SK    
15064806 lö 15/06 13:00 lö 15/06 Gubbängsfältet 25 Tyresö Handboll Röd 22 - 11 Årsta AIK HF 2    
15061705 lö 15/06 13:00 lö 15/06 Gubbängsfältet 17 Sjundeå IF 8 - 22 Åkersberga HK    
16061904 sö 16/06 11:40 sö 16/06 Gubbängsfältet 19 Årsta AIK HF 2 10 - 14 Åkersberga HK    
16062004 sö 16/06 11:40 sö 16/06 Gubbängsfältet 20 Sjundeå IF 9 - 15 HC Tallinn /Mustamäe    
16061804 sö 16/06 11:40 sö 16/06 Gubbängsfältet 18 Tyresö Handboll Röd 19 - 9 Sannadals SK    
16061509 sö 16/06 15:00 sö 16/06 Gubbängsfältet 15 Sjundeå IF 10 - 23 Tyresö Handboll Röd    
16061609 sö 16/06 15:00 sö 16/06 Gubbängsfältet 16 HC Tallinn /Mustamäe 11 - 19 Åkersberga HK    
16061709 sö 16/06 15:00 sö 16/06 Gubbängsfältet 17 Haninge HK Vit 17 - 20 Årsta AIK HF 2    
17061500 må 17/06 09:00 må 17/06 Gubbängsfältet 15 Åkersberga HK 13 - 9 Tyresö Handboll Röd    
17061600 må 17/06 09:00 må 17/06 Gubbängsfältet 16 Sannadals SK 20 - 11 Sjundeå IF    
17061700 må 17/06 09:00 må 17/06 Gubbängsfältet 17 HC Tallinn /Mustamäe 22 - 21 Haninge HK Vit    
17061702 må 17/06 10:20 må 17/06 Gubbängsfältet 17 Åkersberga HK 21 - 10 Haninge HK Vit    
17061502 må 17/06 10:20 må 17/06 Gubbängsfältet 15 Sannadals SK 24 - 19 HC Tallinn /Mustamäe    
17061602 må 17/06 10:20 må 17/06 Gubbängsfältet 16 Årsta AIK HF 2 14 - 7 Sjundeå IF    
17061505 må 17/06 12:20 må 17/06 Gubbängsfältet 15 HC Tallinn /Mustamäe 15 - 15 Tyresö Handboll Röd    
17061605 må 17/06 12:20 må 17/06 Gubbängsfältet 16 Sannadals SK 22 - 15 Årsta AIK HF 2    
17061705 må 17/06 12:20 må 17/06 Gubbängsfältet 17 Haninge HK Vit 20 - 14 Sjundeå IF