Latest results

Eken cup 2019 begins
End
15/6
16/6
17/6
18/6

Finals

Show referees
  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
18062904 Tue 18/06 12:00 Tue 18/06 Konstgräs 35 B06 Slutspel A Final HK Silwing Troja 11 - 18 IFK Tumba HK Vit    
18063104 Tue 18/06 12:00 Tue 18/06 Konstgräs 37 B06 Slutspel B Final Sollentuna HK 12 - 8 Hammarby IF HF    
18062905 Tue 18/06 13:00 Tue 18/06 Konstgräs 35 B05 Slutspel A Final Tyresö Handboll Röd 6 - 11 Åkersberga HK    
18063105 Tue 18/06 13:00 Tue 18/06 Konstgräs 37 B05 Slutspel B Final Skogås HK Grön 13 - 14 Spånga HK    
18062906 Tue 18/06 14:00 Tue 18/06 Konstgräs 35 B04 Slutspel A Final Skogås HK 15 - 17 HK Silwing Troja    
18063106 Tue 18/06 14:00 Tue 18/06 Konstgräs 37 B04 Slutspel B Final HC Tallinn 16 - 8 Åkersberga HK    
18062907 Tue 18/06 15:00 Tue 18/06 Konstgräs 35 B02 Slutspel A Final IF Swithiod 15 - 5 Hammarby Handboll    
18063107 Tue 18/06 15:00 Tue 18/06 Konstgräs 37 B02 Slutspel B Final Åkersberga HK 14 - 7 Årsta AIK HF 2    
18063004 Tue 18/06 12:00 Tue 18/06 Konstgräs 36 G06 Slutspel A Final Gustavsbergs IF HK 8 - 11 HK Silwing/Troja    
18063204 Tue 18/06 12:00 Tue 18/06 Konstgräs 38 G06 Slutspel B Final Skuru IK 1 16 - 4 Huddinge HK 1    
18063005 Tue 18/06 13:00 Tue 18/06 Konstgräs 36 G05 Slutspel A Final Huddinge HK 2 11 - 14 Huddinge HK 1    
18063205 Tue 18/06 13:00 Tue 18/06 Konstgräs 38 G05 Slutspel B Final Hammarby Handboll 12 - 11 Stockholmsp...IF HF Svart    
18063006 Tue 18/06 14:00 Tue 18/06 Konstgräs 36 G04 Slutspel A Final Skogås HK 9 - 14 IF Swithiod    
18063206 Tue 18/06 14:00 Tue 18/06 Konstgräs 38 G04 Slutspel B Final Täby HBK 15 - 11 Strömstad HK    
18063007 Tue 18/06 15:00 Tue 18/06 Konstgräs 36 G02 Slutspel A Final Stockholmspolisens IF HF 21 - 15 Sannadals SK    
18063207 Tue 18/06 15:00 Tue 18/06 Konstgräs 38 G02 Slutspel B Final Årsta AIK HF 2 16 - 7 Torsby IF    
16062908 Sun 16/06 14:20 Sun 16/06 Konstgräs 35 SM Slutspel A Final Matteuspojkarna 11 - 12 Sif Academy    
16062909 Sun 16/06 15:00 Sun 16/06 Konstgräs 35 SW Slutspel A Final HK Silwing/Troja 5 - 9 IFK Tumba Handboll    
15062907 Sat 15/06 13:40 Sat 15/06 Konstgräs 35 H&T Cup Slutspel A Final IFK Tumba Härs&Tvärs 16 - 4 Häggtuna/sollentuna HK    
Show referees
  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
18061903 Tue 18/06 11:00 Tue 18/06 Gubbängsfältet 19 B02 Slutspel B Semi final Årsta AIK HF 2 12 - 11 Årsta AIK HF 1    
18062003 Tue 18/06 11:00 Tue 18/06 Gubbängsfältet 20 B02 Slutspel B Semi final Skuru IK 11 - 13 Åkersberga HK    
18062403 Tue 18/06 11:00 Tue 18/06 Gubbängsfältet 24 G02 Slutspel B Semi final Årsta AIK HF 2 9 - 8 Tyresö Handboll 2    
18062903 Tue 18/06 11:00 Tue 18/06 Konstgräs 35 B02 Slutspel A Semi final IF Swithiod 19 - 4 HK Cliff    
18063003 Tue 18/06 11:00 Tue 18/06 Konstgräs 36 B02 Slutspel A Semi final Skogås HK 9 - 10 Hammarby Handboll    
18063103 Tue 18/06 11:00 Tue 18/06 Konstgräs 37 G02 Slutspel A Semi final Tyresö Handboll 1 10 - 16 Stockholmspolisens IF HF    
18063203 Tue 18/06 11:00 Tue 18/06 Konstgräs 38 G02 Slutspel A Semi final Spånga HK 12 - 15 Sannadals SK    
18064803 Tue 18/06 11:00 Tue 18/06 Gubbängsfältet 25 G02 Slutspel B Semi final Torsby IF 10 - 9 Årsta AIK HF 1    
18061902 Tue 18/06 10:20 Tue 18/06 Gubbängsfältet 19 B04 Slutspel B Semi final Åkersberga HK 12 - 11 Huddinge HK 2    
18062002 Tue 18/06 10:20 Tue 18/06 Gubbängsfältet 20 B04 Slutspel B Semi final HC Tallinn 16 - 14 Hammarby Handboll    
18062402 Tue 18/06 10:20 Tue 18/06 Gubbängsfältet 24 G04 Slutspel B Semi final Täby HBK 12 - 6 GrIFK    
18062902 Tue 18/06 10:20 Tue 18/06 Konstgräs 35 B04 Slutspel A Semi final Skogås HK 15 - 6 AIK    
18063002 Tue 18/06 10:20 Tue 18/06 Konstgräs 36 B04 Slutspel A Semi final HK Silwing Troja 23 - 10 Skuru IK 2    
18063102 Tue 18/06 10:20 Tue 18/06 Konstgräs 37 G04 Slutspel A Semi final Huddinge HK 1 12 - 13 Skogås HK    
18063202 Tue 18/06 10:20 Tue 18/06 Konstgräs 38 G04 Slutspel A Semi final IF Swithiod 14 - 13 AIK    
18064802 Tue 18/06 10:20 Tue 18/06 Gubbängsfältet 25 G04 Slutspel B Semi final Lidingö SK 11 - 13 Strömstad HK    
18061901 Tue 18/06 09:40 Tue 18/06 Gubbängsfältet 19 B05 Slutspel B Semi final Spånga HK 13 - 12 HC Tallinn 1    
18062001 Tue 18/06 09:40 Tue 18/06 Gubbängsfältet 20 B05 Slutspel B Semi final GT Söder 11 - 18 Skogås HK Grön    
18062401 Tue 18/06 09:40 Tue 18/06 Gubbängsfältet 24 G05 Slutspel B Semi final Hammarby Handboll 14 - 13 Gustavsbergs IF 1    
18062901 Tue 18/06 09:40 Tue 18/06 Konstgräs 35 B05 Slutspel A Semi final Tyresö Handboll Röd 15 - 14 Täby HBK 2    
18063001 Tue 18/06 09:40 Tue 18/06 Konstgräs 36 B05 Slutspel A Semi final Åkersberga HK 15 - 12 Täby HBK 1    
18063101 Tue 18/06 09:40 Tue 18/06 Konstgräs 37 G05 Slutspel A Semi final Handens SK 11 - 14 Huddinge HK 2    
18063201 Tue 18/06 09:40 Tue 18/06 Konstgräs 38 G05 Slutspel A Semi final Huddinge HK 1 14 - 7 Sollentuna HK 1    
18064801 Tue 18/06 09:40 Tue 18/06 Gubbängsfältet 25 G05 Slutspel B Semi final AIK 12 - 14 Stockholmsp...IF HF Svart    
18061900 Tue 18/06 09:00 Tue 18/06 Gubbängsfältet 19 B06 Slutspel B Semi final HK Cliff 1 14 - 17 Hammarby IF HF    
18062000 Tue 18/06 09:00 Tue 18/06 Gubbängsfältet 20 B06 Slutspel B Semi final Årsta AIK HF 1 7 - 9 Sollentuna HK    
18062400 Tue 18/06 09:00 Tue 18/06 Gubbängsfältet 24 G06 Slutspel B Semi final Skuru IK 1 18 - 6 Tyresö Handboll 1    
18062900 Tue 18/06 09:00 Tue 18/06 Konstgräs 35 B06 Slutspel A Semi final HK Silwing Troja 18 - 17 HC Tallinn    
18063000 Tue 18/06 09:00 Tue 18/06 Konstgräs 36 B06 Slutspel A Semi final IFK Tumba HK Vit 20 - 19 HIFK W    
18063100 Tue 18/06 09:00 Tue 18/06 Konstgräs 37 G06 Slutspel A Semi final Gustavsbergs IF HK 12 - 9 Skuru IK 2    
18063200 Tue 18/06 09:00 Tue 18/06 Konstgräs 38 G06 Slutspel A Semi final Sannadals SK Röd 10 - 20 HK Silwing/Troja    
18064800 Tue 18/06 09:00 Tue 18/06 Gubbängsfältet 25 G06 Slutspel B Semi final Lidingö SK 7 - 11 Huddinge HK 1    
17062915 Mon 17/06 19:00 Mon 17/06 Konstgräs 35 G04 Slutspel A 1/4 Final Tyresö Handboll 7 - 13 Huddinge HK 1